Gergi Tavan Yöntemi Nedir? Ne İşe Yarar?

İçerisinde bulunduğunuz mekanın hayal ettiğiniz görüntüye ulaşması gergi tavan yöntemi ile mümkün olacaktır. Bilinen adı ile PVC tavan yöntemi istediğiniz yaşam alanına uygulanabilmektedir. Eski lekeli,nemli,rutubetli görünümünden sıkıldığınız tavanların haricinde duvarlara da uygulanabilen gergi tavan yöntemi içerdiği polivinilklorür sayesinde farklı kimyasallara direnç göstermektedir. Yani;eskiden her yıl boyanan bir duvar düşünün.

Gergi tavan olduktan sonra basit temizleme yöntemlerini kullanarak boya masrafından kaçınacaksınız. Ayrıca gergi tavan yöntemi monte edilirken hiçbir şekilde eşyanızı taşımanıza gerek kalmamaktadır. Kısa süre içinde monte edilen gergi tavan etrafa zarar vermemektedir. Gergi tavan monte edilirken Barisol adı verilen özel yapılmış profiller kullanılır. Gergi tavana uygulanacak bölge inceleme yapıldıktan sonra profiller yerleştirilir. Sonrasında esneyebilen gergi tavan malzeme ısıtılarak esnek özelliği kullanılır;profillerin üzerine malzeme örtülür. Soğumaya bırakılan malzeme belirli bir süre sonra profilin şeklini alır.

2017 Gergi Tavan Yöntemi Bilgileri

Gergi tavan uygulanırken en çok tercih edilen led ışıkla birlikte monte edilmesidir. Mekana ayrı bir hava katan led ışık montajı yapılırken çok dikkatli olunmalıdır. Gergi tavan ile led ışık arasındaki mesafe en az 10 cm olmalıdır. Profesyonel ekip tarafından yapılmayan gergi tavan zamanla düşebilir. Led ışık montajı sırasında açık kalan yerler alçı ile kapatıldıktan sonra beyaz boyanın yansıtma özelliği olduğundan dolayı alçılanan yere beyaz boya sürülmelidir. Kaliteli malzemelerin kullanılmasına özen gösterilmelidir. Kaliteli malzemenin yanı sıra işçilik de önemlidir. Özellikle köşe kısımlarda bırakılan boşluklar tavanda zamanla çökmelere neden olabilmektedir. Firmamız tarafından işinde uzman ekip tarafından bir gün içerisin gergi tavan hazır olmaktadır.

Estetik görünüme sahip olan gergi tavan yangında alev almaz. Ultraviyola ışınlardan da etkilenmeyecektir. Çatlama sorunu çıkarmayan yeni tavanınız gerektiğinde kolayca çıkarılabilmektedir. Uygun fiyata kusursuz bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen gergi tavana geçin.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.